Kalimera Grekland

Kalimera Grekland (https://www.kalimera.nu/forums/index.php)
-   Chaniakusten (https://www.kalimera.nu/forums/forumdisplay.php?f=47)
-   -   Tivoli? (https://www.kalimera.nu/forums/showthread.php?t=21620)

frubrink 2010-01-02 20:43

Tivoli?
 
Hej alla och gott nytt år! En frågan till er som brukar vara Platania finns tivolit där varje år? eller är det bra ibland? Planerar att åka dit med barnbarnet i år och för honom var tivolit väldans viktigt-

nilam 2010-01-03 09:51

Sv: Tivoli?
 
Vet inte riktigt vilket "tivoli" du menar...?
Det finns en funpark med minigolf och lite andra aktiviteter precis när man kommer in i Platanias från Agia Marina. Den ligger på höger sida, alltså strandsidan. Sen finns en liknande mitt i Platanias en bit efter torget. Denna ligger på vänster sida om du kommer från Agia Marina.
Om det är någon av dessa du menar så är de öppna hela säsongen.

Malin

frubrink 2010-01-03 12:14

Sv: Tivoli?
 
Hej Malin!
Vi kom in i Platanias från andra hållet förra året då vi bodde i Rapaniana (Chrispy world) då var det ganska meddetsamma ett tivoli på vänster sida, det såg ut som "typ" Alex tivoli med karuseller, pariserhjul, tekoppar m.m.
Vet du vad jag menar då?:confused:

Lotti 2010-01-03 21:31

Sv: Tivoli?
 
Hej!
Jag har varit i Platanias 3 gånger i september och varje år har tivolit mitt i Platanias varit öppet.flabb_flab
Gott nytt år!

frubrink 2010-01-05 14:14

Sv: Tivoli?
 
Tack snälla och gott nytt år till dig med.
Fru Brink


Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 17:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.

KALIMERA & TA DET LUGNT