Kalimera Grekland

Kalimera Grekland (https://www.kalimera.nu/forums/index.php)
-   Resa till Grekland (https://www.kalimera.nu/forums/forumdisplay.php?f=22)
-   -   Bonusresa till Grekland! (https://www.kalimera.nu/forums/showthread.php?t=30017)

Katitzi 2012-04-22 13:44

Bonusresa till Grekland!
 
Jippie! Har blivit med "bonusresa" till Grekland!_B-anana_B-anana_B-anana
Vi har ju bokat två veckor till Naxos i juni. Och nu har min äldsta dotter bokat en resa till Kreta för henne och mig första veckan i augusti! Hon ville gärna utnyttja sin sista semestervecka och alla kompisar var upptagna (tur för mig!) Dessutom åker vi för halva priset eftersom hon jobbar på Fritidsresor!klapp_klapklapp_klap
Vi ska bo i Agii Apostoli, är det någon som har något att tipsa om? Jag har tidigare bott både i Platanias och Kato Stalos och naturligtvis varit i Chania och andra ställen på Kreta, men nya tips är alltid bra. Det är nämligen 16 år sen jag var där senast!

Katitzi:)

Lissi 2012-04-22 14:22

Sv: Bonusresa till Grekland!
 
UlfWiman här på Kalimera bodde ju några år i Ag. Apostoli om jag minns rätt. Han kan säkert ge bra tips. Nära och bra till Chania stad:D
Så härligt med bonusresa! Det fick ju jag förra sommaren till Rethymno, en jättehärligt resa som bara poppade upp ett par veckor innan avfärd;)

Lissi

KR 2012-04-22 19:07

Sv: Bonusresa till Grekland!
 
Gratulerar till bonusresan!
Vet precis hur det känns, bara ren lycka.
//
KR


Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 00:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.

KALIMERA & TA DET LUGNT