Visa ett inlägg
  #8  
Gammal 2008-08-01, 23:59
Yak Yak är inte uppkopplad
 
Reg.datum: aug 2005
Ort: Stockholm
Inlägg: 390
Standard Sv: Studio på Schinoussa

Citat:
Ursprungligen postat av bengan Visa inlägg
Hej!
Meltemi är ett utmärkt alternativ i den nya delen är det havsutsikt från andra våningen bodde där för tre veckor sedan. Mycket trevlig värdfamilj och utsökt grekisk mat. Schinoussa är en riktig höjdare vi kommer att åka dit igen nästa sommar.
Håller med om att meltemi är trevligt också. Mitt rum hade dock verkligen inte havsutsikt så man får nog fråga speciellt om det, antar jag. Jag hade en bakgård och en småskola att titta ut över.
Men jag brydde inte inte så mycket, det var billigt (25e) och man kunde ju alltid gå ut och sätta sig i restaurangen om man ville se havet.

gunos:
Livadi är lite "off", skulle hellre bo i Chora. Det är nog fint därnere på kvällarna i mörkret men det finns inget förutom några hus. Ska man äta så får man gå ca 15 minuter längs en dammig grusväg utan belysning upp till byn.

Senast redigerad av Yak den 2008-08-02 klockan 00:02.
Svara med citat