Visa ett inlägg
  #8  
Gammal 2009-06-04, 12:46
Paphiannas avatar
Paphianna Paphianna är inte uppkopplad
 
Reg.datum: mar 2005
Ort: Timrå / Sundsvall
Inlägg: 121
Standard Sv: Jogging och promenader

Citat:
Ursprungligen postat av Aina Visa inlägg
Haha, "Vad var det jag sa?!" sa jag just till maken. Jag föreslog att vi skulle ta med oss några ficklampor, tänkte närmast på elavbrott, vilket han tyckte var att överdriva. Pannlampan kan kanske komma till användning.
Aina
Du måste få maken att förstå att han skall lyssna på dig (och lyda)
Min erfarenhet av pannlampor är att barnen brukar älska att använda dem, nu kanske era barn är lite för stora för att tycka att det är skojigaste semesterleksaken, men tänk vad fräna ni skulle se ut på den lite skumma tavernan, hela familjen, iklädda varsin pannlampa, läsandes menyerna
nickandes till varandra i skumrasket..Snacka om tavernaklädsel för att referera till en helt annan tråd (om du blir nyfiken på den så skriv tavernaklädsel i sökordet så får ni en stunds underhållning )
Lysande hälsningar
Paphianna
Svara med citat