Ja de var helt gudomliga, man och hustru och son, samt en äldre dam som kikade in ibland, skulle gissa på att det var farmor eller mormor det där. God mat har de med, och de tyckte nog om oss med, då vi fick en flaska vin att ta med hem sista kvällen
Ja paleochora har jag läst en del om, men aldrig tittat på som att bo vid.
Underbart att kunna kombinera både charter och eget så!

/M
Citat:
Ursprungligen postat av Lissi
Så bra att ägarna är trevliga.  Vi ska nämligen bo där i september. Även vi med Fritidsresor. Förra gången i Nea Chora bokade vi själva och bodde på Stelisia Rooms med utsikt rakt ut över fiskehamnen och havet.
Prova annars Paleochora, som alla säger är så mysigt! Själv ska jag efter vår vistelse på Posidonio åka vidare med buss först till Rethymno och sen till Paleochora. Jag stannar en vecka längre än maken och får alltså både charter och egen bokning på samma resa  .
Nea Chora ÄR fint!!
Lissi
|