Visa ett inlägg
  #7  
Gammal 2019-05-22, 17:29
RobEri RobEri är inte uppkopplad
 
Reg.datum: feb 2015
Inlägg: 487
Standard Sv: Boka boende eller inte

Citat:
Ursprungligen postat av Netwolf Visa inlägg
Sen åker du väl själv (?) och då kan man ju nöja sig med mindre. Vi är ju en familj med vuxet barn och då krävs det space.
/Netwolf
Alldeles rätt, jag åker ensam och behöver inte större än studio. Men skulle det vara två pers då är priset nu, under lågsäsong, en femma till. Pratade med ett engelskt par som bor här just nu, de betalar 30€ (jag tror det finns 16 studios, 4 eller 5 studios är just nu uthyrda).
Det kan låta som att jag bor spartanskt, men det är inte alls så. Jag har testat allt som jag anser viktigt vid "visningen". OK på allt. Däremot är det ingen överdådig lyx. Jag skulle ändå inte betala en krona extra för mera lyx eftersom jag konsumerar inte det, alltså jag är borta från 6-7 på morgonen tills 17-18 på e.m.
När jag åker med familjen, då splittras vi ofta på 2-3 olika studios i samma hotellet.
Svara med citat