![]() |
#1
|
||||
|
||||
![]()
När vi var i Grekland senast skrev jag inget om resan. Det var ingen sådan resa. När jag var i Grekland förrförra gången skrev jag bara en smula, och det berodde på att just den resan blev tämligen misslyckad. Jag reste ospecificerat, och hamnade på ett jättehotell med All Inclusive – som ni kanske minns.
Nu reser jag (Camilla stannar hemma) på enkel biljett och ska luffa runt ett tag. En luddig plan finns, och om planen följs blir det med all säkerhet en bra resa. Jag kommer att skriva sporadiskt här, och lika sporadiskt i vår FB-grupp. ![]() Den långa resan till paradiset påbörjas idag. ![]() |
#2
|
||||
|
||||
![]()
Så underbart! Hoppas din resa blir tipp topp.
Hälsningar från lugns val sköna Sikinos. // KR |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Jeg ønsker deg en FANTASTISK HERLIG luffing, Janne
![]() ![]() ![]() ![]() |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Vad roligt att höra att du är på väg!
Ska bli jättekul att få höra lite! Ha det nu så jättebra! ![]() |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Hör av dig om rutten går vår väg!
' |
#6
|
|||
|
|||
![]()
Låter underbart Janne
![]() ![]() ![]() |
#7
|
||||
|
||||
![]()
Å va kul att du ska på grektur!!
Ha det så jättehärligt! / Kajja ![]() |
#8
|
||||
|
||||
![]()
Välkommen till ett sommarvarmt Grekland.
Hälsningar från Alepochori |
#9
|
|||
|
|||
![]()
Till Europas sydligaste stad kommer du väl? Det vore kul att visa dig hur halvgreker lever! God tripp önskar
/ Jannis och Ylva |
#10
|
||||
|
||||
![]()
Ha en underbar resa!
Maria |
#11
|
||||
|
||||
![]()
Ahhhh! En enkelbiljett till Grekland!
Det kan ju inte vara bättre! Trevlig resa! Masse |
#12
|
||||
|
||||
![]() ![]() ![]() ![]() |
#13
|
||||
|
||||
![]()
Härligt att du är på väg och spännande att du bara har en lite luddig plan. Tydligen är du på väg till Lipsi åtminstone
![]() ![]() Önskar dig en toppentripp! / Anne ![]() |
#14
|
|||
|
|||
![]()
God tur önskar jag också.
Marilene |
#15
|
|||
|
|||
![]()
Härligt att du är på väg, och med enkelbiljett gör det lite extra pirrigt liksom. Råkar dina vägar peka ner mot södra Pellos så är du välkommen på ett besök, vi finns där hela hösten från 21 sept.
![]() |
#16
|
||||
|
||||
![]()
Ha en trevlig tur, Janne!
![]() /Netwolf |
#17
|
|||
|
|||
![]()
Önskar dig en riktigt go resa
![]() Lena ![]() |
#18
|
||||
|
||||
![]() ![]() Efter en lång resa är jag nu framme. Natten på Kastrup var inte att leka med, men det var billigt. ![]() Det brinner på Samos seda igår kväll, men det kanske ni visste. I ett område som heter Kedros och ligger mellan Kokkari och Samos stad. |
#19
|
||||
|
||||
![]()
Det påvra boendet i Pireus var nästan inte mycket bättre för oss. Men betydligt dyrare.
Birgitta. |
#20
|
||||
|
||||
![]()
Att natten på Kastrup inte var så trevlig kan du ju nu kompensera genom att för den summan du sparade äta många, goda grekiska sallader.
![]() / Anne ![]() |
![]() |
Ämnesverktyg | |
Visningsalternativ | |
|
|