![]() |
#1
|
||||
|
||||
![]()
Är det någon som vet när sista båten till Poros brukar gå på lördagar i september?
Går det att ta sig direkt mellan Poros och Agistri? Katitzi ![]() |
#2
|
||||
|
||||
![]()
När sista båten går vet jag inte, men att det går att åka direkt mellan Poros och Agistri, det vet jag.
|
#3
|
||||
|
||||
![]()
Hejsan. Jag åker till Egina varje år och de sista åren har man inte kunnat åka direkt från Egina t Poros, så jag ställer mej lite tveksam till att man kan åka direkt från Agistri t Poros, men det kanske är möjligt. Jag tycker det är jättetråkigt att man inte kan åka vidare från Egina då Poros också är en mysig ö.
![]() |
#4
|
||||
|
||||
![]() Citat:
![]() |
#5
|
||||
|
||||
![]() |
#6
|
||||
|
||||
![]() Citat:
Katitzi ![]() |
#7
|
||||
|
||||
![]()
Hejsan!
Har försökt kolla hur man åker från Agistri till Poros, stämmer det att man måste åka till Egina och byta? ![]() ![]() Helena S ![]() |
#8
|
||||
|
||||
![]()
Som det ser ut just nu har Agistri bara båtförbindelse med Egina och Pireus. När vi var här åkte vi Pireus-Agistri-Egina-Hydra-Spetses-Poros-Pireus.
|
#9
|
||||
|
||||
![]()
Ok, jag får avvakta tills de har lagt ut sommartiderna. Jag hoppas ju på att båtarna åker ofta (dagligen) så att min preliminära planering ska funka
![]() Helena S ![]() |
![]() |
|
|