![]() |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Jag tror att Plaka på Naxos är perfekt för er. Där finns en långgrund härlig sandstrand en bit från de värsta turiststråken. När vi var där var det hälften naket, hälften påklätt.
För åtta år sedan bodde vi i Plaka campings lägenheter som då var nybyggda och jättefina. De ligger utanför campingområdet, är fullt utrustade och har terasser med utsikt mot vattnet. Senast redigerad av Elisabet den 2008-07-31 klockan 09:41. |
#2
|
|||
|
|||
![]()
Jag tror också att Plaka-Naxos skulle vara bra för er.Eventuellt i kombination med Koufonissi,som man lätt når med tex Skopelitis Express.
Vi har bott alldeles vid Plaka hos 3Brothers ett par gånger.Ett riktigt bra hotell med lekplats(ej pool),bra studios och restaurang.Tar 2 minuter till stranden.Campingen verkar också vara fin. |
![]() |
Ämnesverktyg | |
Visningsalternativ | |
|
|