Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Kreta > Chaniakusten

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
  #1  
Gammal 2012-08-27, 12:22
lugnagatan lugnagatan är inte uppkopplad
 
Reg.datum: aug 2010
Ort: Kreta
Inlägg: 539
Standard Sv: Hotell nära Elafonissi

Citat:
Ursprungligen postat av John75 Visa inlägg
Hej!
Som rubriken säger, jag ska åka med min dotter som nästan är 1 år gammal och sambo samt min mor till Agia Marina för andra gången.
Dock tänkte vi att spendera en natt el två på ett hotell nära Elafonissi för att uppleva denna underbara strand ännu en gång.
Vet någon ett hotell som ligger nära Elafonissi?
Jag har kollat runt lite utan att hitta något, det ska vara gångavstånd till stranden, inte behöva ta bil el liknande.

Mvh John
Jag kom nyligen vandrande till Elafonissi en kväll, och hade ingenting bokat. Det enda som fanns var tre tavernor , alla med rumsuthyrning, uppe i backen.
Det fanns bara ett rum ledigt på sista taverna, vilket jag tog. Annars sa man att det var tre kilometer till byn, där det kanske fanns något.
Men när jag åkte igenom där nästa dag, var det längre än tre kilometer och det såg inte ut som någon trevlig by.
Lycka till
Svara med citat
Svara

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 08:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT