![]() |
|
#1
|
|||
|
|||
![]()
Max, jag skulle definitivt köpa båtbiljett på internet (hemifrån). Det fungerar utmärkt och jag har gjort det sedan 5-6 år tillbaka. Där vinner du säkert några viktiga minuter.
Jag skulle också chansa och åka buss till Piraeus, så fort som möjligt. Jag tror du hinner. Men har du funderat på möjligheten att åka taxi från flygplatsen till Piraeus? Taxi har tillstånd att åka in i hamnområdet och kan släppa ut dig väldigt nära färjan. Har du dessutom fixat din biljett hemifrån, då är det bara att springa några tiotals meter och du är med på färjan. Dagen är räddad! Lycka till |
#2
|
|||
|
|||
![]()
Vi reiser alltid i høysesong på grunn av skoleferien, så vi bestiller båtbilletter på forhånd.
Jeg vil anbefale Pacific Travel. Vi har benyttet dem på alle våre ferier i Hellas, og de er 100% pålitelige og utrolig hjelpsomme. Bestill billetter hjemmefra og hent dem ut i bagasjeoppbevaringen helt i enden av ankomsthallen ved utgang 1. Sender du en mail til pkousouli@pacifictravel.gr vil jeg anta du får den hjelpen du trenger. |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Den resa mellan Piraeus och Naxos avser Blue Star Ferries. Boka på Blue Star Ferries hemsida! Man behöver ju ingen Travel Agency för det.
|
#4
|
|||
|
|||
![]() Citat:
Och hur mycket går en taxi på? vi är 4 st så kanske skulle vara smidigt!! Tack på förhand! |
#5
|
||||
|
||||
![]() Citat:
|
#6
|
|||
|
|||
![]()
Tack!
![]() |
![]() |
Ämnesverktyg | |
Visningsalternativ | |
|
|