![]() |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Eftersom jag också bara fått utresebiljetten mailad måste jag få reda ut det här ytterligare. Det verkar råda lite förvirring om vad vi pratar om. Det är alltså INTE e-biljetter, som Eva_L redan rett ut, utan bara mailade biljetter.
Men. Vad betyder det här: Citat:
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Ja biljetten som du skrivit ut måste ju vara både ut och hem rese biljetten. Finns där datum, klockslag och flight nr både ut och in resa? Avresa från den och den orten och vice versa?!
Då borde det vara biljetterna som ni behöver både ut och hem!? |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Ioslina: det beror på om man köpt onewaybiljetter eller inte. Jag har oneway vilket innebär en biljett per väg - precis som för Eva_L.
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Citat:
Apollo skickar ut två mejl: bokningsbekräftelse direkt när man har bokat och biljett som man själv skriver ut 2-4 veckor innan resan. Eftersom man uppenbarligen inte behöver biljetten kan man ju fråga sig varför de skickar ut båda. Har inte även de annat att göra...? Och tänk vad många samtal de måste få enbart pga detta! Det verkar som det finns samordningsvinster att göra i det företaget... |
![]() |
| Ämnesverktyg | |
| Visningsalternativ | |
|
|