![]() |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Samma sida som Eleni rooms finns lägenheter som ägs av farbrorn som har panorama uppe i byn. Vi bodde kanonbra, men uteplats, ett stenkast till bad. Se tidigare inlägg om det.
" Jag säger Panorama! Gubben har lägenheter i chora också, men har även rum i Katapola där vi bodde. Det ligger nedanför Eleni rooms. Vi hade uteplats ett stenkast från vattnet. Då menar jag ett stenkast! vi hade dubbelsäng, WC, dusch tom med duschdraperi!!!, TV, pentry med kyl, 2 plattor och tom spisfläkt!!! Vi betalade 20€ i juni. Helt överkomligt! Det tog knappt 4-5 minuter att gå till hamnen. Tavernor och barer och affärer fanns det gott om. Ska leta om jag hittar hans tel nr!" |
|
#2
|
|||
|
|||
|
Virker interessant om vi skulle finne på å reise til Amorgos. Heter bostedet dere bodde Panorama eller hvordan skal jeg forstå det?
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Finns inget namn på själva huset. Farbrorn står i hamnen och frågar om boende i Katapola eller Chora. Han är 50-55 år, 1.80 lång kanske..... Minns ej namnet nu tyvärr.... Ser inte riktigt grekisk ut. Mörkbrun/gråhårig...Svårt att beskriva!
|
![]() |
| Ämnesverktyg | |
| Visningsalternativ | |
|
|