![]() |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
ursäkta, glömde temperaturen
![]() har varit 32 grader idag, och stundvis lite molnigt. |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Tjocka tröjor behövs inte på Rhodos snarare att kunna gå runt i bikini på kvällen istället, för temperaturen har legat runt 30grader och luftfuktigheten på 90% dom sista 2 veckorna.
Molnen låg oftast runt Rhodos stad men inte på Windy Beach. Kom hem i söndags och när vi satt på flygplatsen var det 32gr och soligt, vi lyfter 16.20. Man åker dit för semester och koppla av.
|
|
#3
|
|||
|
|||
|
Har redan vart där nu men tack för alla svar och vi hade 40 grader i skuggan
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Vädret nu är växlande, på så vis att vissa dagar/kvällar är väldigt fuktiga samt vissa dagar är lite molniga. Temperaturer har jag icke reflekterat på eftersom man inte fryser och man svettas inte ihjäl såvida man inte vistas i en skog mitt på ön...där är det varmt.
Edit..oj, du har varit där...ok men mitt inlägg kanske kan vara till lite hjälp för de som skall ner nu i veckan....:O) |
![]() |
|
|