Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Semestra i Grekland > Resa till Grekland

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
  #1  
Gammal 2009-04-20, 10:15
ramsess avatar
ramses ramses är inte uppkopplad
 
Reg.datum: jun 2005
Ort: kristinehamn
Inlägg: 1 132
Standard Resan i teorin-planeringen

Nu börjar vår resa få lite stomme med hjälp av båttider. Det är ju inte bara att hoppa från ö till ö, om man har klart för sig vart man vill, och också ett slutdatum när man måste kunna resa till Aten igen.
Har inte gjort några bokningar, det behövs inte. Men, när vi var på Paros sist så var vi i Lefkes. Då sa jag att där på det där fina hotellet skulle jag vilja bo åtminstone en natt. Nu har vi gjort en enda bokning och det är på Lefkes Village hotel, ganska mitt i resan. Är det någon som har varit på hotellet? Skulle vara kul att höra om det.
Svara med citat
  #2  
Gammal 2009-04-20, 10:40
Beas avatar
Bea Bea är inte uppkopplad
 
Reg.datum: jun 2005
Ort: Umeå
Inlägg: 560
Standard Sv: Resan i teorin-planeringen

Visst är det roligt med resan i teorin!? Vi bestämde oss i lördags för att flyga inrikes hem från Samos, så hoppar vi Athen i år. Och då blev ju resan helt plötsligt begåvad med "stomme"! Men resten bokar vi på plats.

Bea
Svara med citat
Svara


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 15:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT