![]() |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Håller med om Syros. Väldigt praktiskt också eftersom Blue Star går dit från Schinoussa. Amorgos ligger också bra till, men där har ni kanske redan varit.
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
Hej
![]() Tack för svar ![]() Vi funderar vidare. Vi ska dessutom sammanstråla på den andra ön med min systers familj så det ställer ytterligare krav. Annars hade det kanske blivit Koufonissi igen, var där 2000, fast det såg helt annorlunda ut från Scopelitos när vi åkte förbi i somras. Men de kommer till Athen på en lördag och då går det nog inte att åka till Koufonissi. Annars hade det varit en bra ö för dem på deras första öluff. Tar tacksamt emot fler tips. ![]() Ellabella |
#3
|
||||
|
||||
![]() Citat:
![]() Blue Star Ferries. |
#4
|
|||
|
|||
![]()
Vill ni ha det genuint och MYCKET mysigare än Syros så ska ni ta er en liten bit längre från Syros till Tinos. Genuint så det förslår! Då har ni bara 2-4 tim kvar till Rafina på hemväg beroende på vilken båt ni tar.
Lissi |
![]() |
|
|