![]() |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Efter en vecka ligger myggmedel (har inte sett en enda mygg
![]() ), laangbyxor och vindjacka fortfarande i resvaskan. 25-30 grader dygnet runt, lite mer igaar!![]() Linne/soltopp om dagen!
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Jag kommer att ta regnkläder! Det har regnat i Rethymnon idag. Du kan ju kolla på vädersidan för Chania!
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Låter härligt Marianne
!Åker ner nu på Lördag och hoppas på fortsatt "bara vara" väder. Solen, havet, en bra bok, god mat och dryck. Det är allt jag begär. Packningen är i full gång, och man börjar ana det där härliga pirret i magen. Ouzo härligt att komma ner till KRETA ![]() ![]() !!!!/Kerstin PS. Tror inte på den där väderprognosen om regn Wardakis !DS. |
|
#4
|
|||
|
|||
|
Vi var på Kreta i början av November ett år, det jag minns var att dagarna var varma och sköna men kvällarna var blåsiga och kyliga. Vi hade även lite regn någon dag.
//Ingela |
|
#5
|
|||
|
|||
|
Tack alla! Då packar vi sommarkläder och kanske någon lite varmare tröja till kvällarna.
Ska bli riktigt härligt! |
![]() |
|
|