![]() |
|
#1
|
|||
|
|||
![]()
Någon nämnde Romanza som har god mat men jag vill även nämna Palirria och Mitsos som ligger på strandsidan längs huvudvägen med riktning mot chania... Palirria har supergod mat och hyfsade priser...
![]() |
#2
|
||||
|
||||
![]()
0,80e alltså ca 8kr Litern... Måste väl bli billigare om man köper 5 Liters dunkar va?
Så är det i Spanien iallafall... |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Vi har alltid köpt nån flaska vatten på affären och sedan fyllt den från kranen , lagt den i frysen och använt nästa dag. Vi har åkt i 15 år och gjort så, vattnet är det inget fel på!
![]() |
#4
|
||||
|
||||
![]()
En förpackning med 6 flaskor á 1,5 liter kostar från 1,22 euro beroende på vilket fabrikat man väljer...mycket billigare än att köpa en flaska åt gången!
Yanna |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Kanonbra tipps! Visste väl att storköp lönar sig!
![]() 2 dagar kvar till avgång ![]() //Lax |
![]() |
|
|