Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Kykladerna > Naxos

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
  #1  
Gammal 2011-08-02, 22:45
Hellens avatar
Hellen Hellen är inte uppkopplad
 
Reg.datum: maj 2005
Inlägg: 4 604
Standard Sv: Annan väg till naxos, än göteborg-santorini-naxos?

Citat:
Ursprungligen postat av inha Visa inlägg
Flyg till Santorini alternativt Aten kan man få billigare via andra bolag än Apollo, Ving, Frittes. Norwegian kan man få billiga biljetter med direktflyg om man bokar tidigt. De har nog fler avgångar till Aten än Santorini. Sen finns de ju bolag som har mellanlandnngar i annan europeisk stad om man vill verkligen åka billigt. Fast då blir ju resan tidsmässigt längre.[/FONT]
Nope, de enda direktflyg till Aten man kan välja bland är Apollo, Airtours, Norwegian. Samt reguljärt, då med byte någonstans på vägen, men precis som MickeKöping skriver så tycker jag att det är bästa alternativet då man själv kan välja dag och flygtider som passar med båtarna.
Smidigast är flyg till Santorini direkt, min erfarenhet är att det också är det dyraste alternativet.
Svara med citat
  #2  
Gammal 2011-08-02, 22:57
Hellens avatar
Hellen Hellen är inte uppkopplad
 
Reg.datum: maj 2005
Inlägg: 4 604
Standard Sv: Annan väg till naxos, än göteborg-santorini-naxos?

Ser att jag läste slarvigt, läste det som att man kunde flyga med fler charterarrangörer än Airtours och Apollo- Ursäkta mig.
Svara med citat
Svara


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 16:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT