Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Kreta > Chaniakusten

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
  #1  
Gammal 2012-02-27, 11:20
Jakobinas avatar
Jakobina Jakobina är inte uppkopplad
 
Reg.datum: nov 2008
Ort: Byske
Inlägg: 10
Standard Sv: Hotell Flamingo Agii Apostoli

Hej,

Jag har bott på Flamingos flera, flera gånger och tycker det är toppen.
Jag har alltid bott i den gamla delen och där är lägenheterna "charmigt grekiska". Så finns det nya lägenheter, och de är ju förstås fina, men jag gillar helskarpt de gamla...just för att de är så grekiska.
Restaurangen är en av områdets bästa. Testa deras Chrimps in Bacon. Det är gott (har då varit åtminstone, men de kanske har bytt kock i år, så man vet ju aldrig). Ägarfamiljen är mycket gästvänliga, alltid glada och trevliga....Och, det tar ca.1 minut att gå till stranden. Den är hur bra som helst och där går det aldrig stora vågor, så man kan alltid bada.
Trevlig resa. Hoppas det blir bra....

Astrid
Svara med citat
  #2  
Gammal 2012-03-20, 13:29
Mumsan Mumsan är inte uppkopplad
 
Reg.datum: jun 2008
Inlägg: 62
Standard Sv: Hotell Flamingo Agii Apostoli

Nu har vi bokat en vecka i maj. Förra året i början på maj bodde vi på grannhotellet Cretan Drem och hade en mycket trevlig vecka. En av gästerna pratade varmt om Flamingo men då hade inte hotellet öppnat för säsongen. Ser med glädje fram emot resan till Afgii Apostoli.
Svara med citat
Svara


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 18:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT