![]() |
|
#1
|
|||
|
|||
![]()
Hej och tack för era svar.
Jag menade att vi vill ta båten från Andros till Rafina fredagen den 3’e augusti för att åka hem. Varken morgonfärjan eller kvällsfärjan går att boka, färjan klockan 15 blir lite ont om tid för oss att ta oss till flyget. Om semestern börjar då finns det väl ingen anledning att åka in till fastlandet, det borde väl vara tvärtom? Hursomhelst, vi kanske får boka torsdagsfärjan och ta en natt på hotell i Aten. Ska kolla upp det nu. Tack igen! Mvh Jenny |
#2
|
||||
|
||||
![]()
Ah, jag läste lite slarvigt.
Det verkar ju faktiskt underligt om det skulle vara fullt mot Aten en fredag så här länge på förhand. Mvh Janérik |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Verkar jättekonstigt! Jag kan inte tänka mig att färjorna kan vara fullbokade redan nu. Tiderna brukar ju knappt vara ute än.
Du kanske kan skriva och fråga?? Lisa |
#4
|
|||
|
|||
![]()
Fredag i månadsskiftet juli augusti kan säkert vara fullbokat redan, det måste vara en av de populäraste resdagarna på året! Alla greker har ju inte sina två sommarsemesterveckor i augusti, en hel del väljer andra halvan av juli, och fler och fler bokar via webb vilket säkert också gör att man bokar tidigare. Lycka till med hemresan!
Våga |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Det jeg ville gjort om jeg var i din situasjon, var å bruke et gresk reisebyrå til å bestille billettene. De har oversikten. Det skal ikke bli dyrere billetter av det, og de kan sende billettene hjem til deg.
Gjorde selv dette for noen år siden, mener vi brukte Dolphin Hellas travel agency i Athen. |
#6
|
|||
|
|||
![]()
Hej och Tack för era svar. Det här med att boka via grekisk resebyrå ska jag nog göra i fortsättningen. Vi blev lite tveksamma till allting så vi har bestämt oss för Naxos istället, lite bättre färjeförbindelser just när vi behöver åka. Förhoppningsvis kommer vi till Andros någon gång också!
Mvh Jenny |
![]() |
|
|