Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Kafé Kalimera

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
  #9  
Gammal 2012-08-24, 13:19
Sunny12 Sunny12 är inte uppkopplad
Avslutat medlemskap på egen begäran.
 
Reg.datum: jul 2012
Inlägg: 4 596
Standard Sv: Hipp! Hipp! Hurra!

Grattis!

Har själv varit rökare men lyckades sluta år 2000, första tiden är ju svårt speciellt när jag skulle dricka kaffe eller ta ett glas vin. Men kämpade på och har lyckats att inte få något återfall. Har fått så mycket tillbaka bättre kondition och känner smaker och dofter mycket tydligare, rökare luktar ju inget vidare och vem vill frivilligt använda sina lungor som sophink?

Nackdelen är väl att jag blivit mer känslig för cigarettrök, kan tex inte sitta vid samma bord som någon som röker då får jag hosta och mår illa, när jag är ute och reser och grannen på hotellet röker på balkongen kan jag inte sitta där iallafall inte om jag ska äta frukost.

Jag respekterar de som röker om de visar hänsyn till allergiker osv. de flesta gör ju det iallafall här i Sverige, sämre är det ju utomlands.

Sunny12
Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 20:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT