![]() |
|
#1
|
|||
|
|||
![]()
Grattis till val av semesterboende. Har bott där tre gånger och i maj är vi tillbaka igen. Det talar väl sitt eget språk, innan Villa Olivia återvände vi aldrig till samma ställe. Där är underbart. Ett lugn som är fantastiskt, härliga vandringsstigar/vägar, utsikt man aldrig tröttnar på och ett underbart trevligt världpar.
Trevlig semester PS. Har ni några frågor kanske vi kan ge svar el tipps. Inger |
#2
|
|||
|
|||
![]()
Inger, är vi kanske där samma vecka? Med början den 4:e maj för vår del.
Lena |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Nej Lena vi kommer den 11:e, så vi byter av varandra då. Var tänker ni tillbringa resten av semestern? Om det nu är planerat i förväg.
Inger |
#4
|
|||
|
|||
![]()
Vi har väl inte riktigt bestämt var vi ska vara sista veckan, kanske inne i Koroni eller ev. Mani, Kardamili eller någon annan by. Kan du, Inger, eller ni andra som känner väl till Peloponnesos rekommendera något trevligt boende i Mani eller Koroni eller åt Pyloshållet?
/Lena |
![]() |
|
|