![]() |
#1
|
|||
|
|||
![]()
Hej!
Tänkte fråga er som har varit i athen under sommaren (juni till oktober), är de samma värme som i Rom? När jag var i Rom i början på Augusti förra året, så var de inte så farligt, på minnde om en varm svensk juli med sol och mulet väder, och vädligt lite vind (inte allt som i sverige, då de blåser rätt bra i sverige)? Någon som vet? och min andra fråga är när blir aten kallt och man dra på sig jackan och mössan? och när går kallhet bort i athen? någon som vet? Tack för all hjälp! |
#2
|
|||
|
|||
![]()
Jag vet att jag kan ta reda på de genom internet-sidor, men jag vill ha en svensk perspektiv, där någon jämför de med våra svenska månader!
Ni behöver inte jämföra de med Rom! tack för allt! |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Vi har varit i Aten 5 dagar nu och det har varit svensk sommar, 18-25 grader och sol så gott som hela tiden. I går kväll kom regnet, men fortfarande 18 grader nu i Pireus, dit vi flyttat oss för 4 dagar.
Lissi |
![]() |
|
|