Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Kreta > Chaniakusten

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
  #1  
Gammal 2018-07-15, 13:28
Hjalta99s avatar
Hjalta99 Hjalta99 är inte uppkopplad
 
Reg.datum: feb 2005
Ort: Ljungaverk
Inlägg: 753
Standard Sv: Bokat men..

Citat:
Ursprungligen postat av Kajja Visa inlägg
Äntligen har vi bokat septemberresan!! Mannen längtade till Kreta och jag var inte sen att hålla med. Det blir ett o etthalvt år sen sist.
Jag har spanat på resesighterna ett tag och plötsligt hade Ving ett kanonerbjudande Jag kollade ett par gånger innan vi bokade. Vilket jättebra priiis!!! Mycket dumt gjort! Ju mer man går in på sidan desto dyrare blir det! Och när vi väl tryckte på knappen så ja.. 400 kr. mer!
Att jag aldrig lär mig!! Ser ni en billig resa så boka direkt!! Men i slutänden blev det riktigt bra för oss endå.
Vi bokade ett 2+ boende i Kalamaki för oss o vespan.
Vi får flyg + flygskatt, transfer, enrumslägenhet, pool, Wi-Fi och havsutsikt från restaurangen och parkering för 6600 för oss två!!
Känns jättebra! Och Kalamaki är hemtamt för oss. Nu kan man njuta av den fina svenska sommaren innan det är dax
/Kajja
Hej!
Vi hade också tur med vår bokning! Från Arlanda till Kreta, Kato Stalos/Kalamaki. Flyg+flygskatt, mat på planet, transfer, tvårumslägenhet och 50 m till stranden. Havsutsikten vet jag inte men det finns en pool också. Wifi också, tror jag. 3230 kr per person. Kan säga att vi är nöjda!

/Eva
Svara med citat
  #2  
Gammal 2018-07-15, 21:12
Kajjas avatar
Kajja Kajja är inte uppkopplad
 
Reg.datum: maj 2015
Ort: Jönköping
Inlägg: 3 970
Standard Sv: Bokat men..

Citat:
Ursprungligen postat av Hjalta99 Visa inlägg
Hej!
Vi hade också tur med vår bokning! 3230 kr per person. Kan säga att vi är nöjda!

/Eva
Tror jag det
Grattis!!
/ Kajja
Svara med citat
Svara


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 08:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT