Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Kreta > Chaniakusten

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
  #1  
Gammal 2020-08-11, 07:59
Netwolfs avatar
Netwolf Netwolf är inte uppkopplad
 
Reg.datum: jul 2005
Ort: Göteborg
Inlägg: 12 135
Standard Re: Svenskar i karantän i närheten av Chania

Bra där, Masse!
Svara med citat
  #2  
Gammal 2020-08-11, 08:19
Hasse Hasse är inte uppkopplad
 
Reg.datum: feb 2005
Inlägg: 2 016
Standard Sv: Svenskar i karantän i närheten av Chania

De där grabbarna som detta handlar om, känns ju definitivt inte som några som skulle "platsa" här på Kalimera, med det genuina intresse för GREKLAND som vi har. De har bara suktat efter sol och värme mm. och har väl haft en väldans otur med ALLT på deras resa.

Anklagar jag folk utan att veta något om dem, ja kanske? Kanske har de faktiskt valt Kreta av någon anledning som inte enbart handlar om sol, bad, barer, tjejer osv.?

Det är just denna typ av mardröm många andra kanske har råkat ut för, utan att det har kommit ut i massmedia och varför skulle det göra det, egentligen? Utan att vara närmare insatt i detta om karantän mer än det jag läst om i massmedia, så verkar det hur som helst vara oerhört nyckfullt hur det kan bli så när man tror sig vara smittfri osv. och väljer att resa, inte bara till Grekland.

Hemskt för dem hur som helst men som ni andra säger, hur tänkte de?


/ Hasse
Svara med citat
Svara


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 18:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT