Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Fastlandet > Peloponnesos

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
  #1  
Gammal 2010-07-06, 13:08
Annika E Annika E är inte uppkopplad
 
Reg.datum: jun 2008
Inlägg: 7
Standard Tolon och Iria?

Hej,

Vi ska åka till Peleponnesos två veckor i sommar med våra tre barn 7,8 och 10 år. En vecka har vi hyrt en lägenhet i Koroni sen har vi också tänkt tillbringa några dagar (4?) i Napflion trakten. Jag har tittat på att ha Tolon som bas. Någon som varit där och kan rekommendera? Jag har även sett ett mindre ställe som heter "Iria" i näheten. Känner någon till det här? Eller finns det andra ställen jag borde välja som bas?

Vi kommer inte ha någon bil utan använda oss av lokalbussar, så jag vill bo på ett ställe där man kan ta sig runt på detta sätt, samt gå till strad och by.

Något annat som man absolut inte bör missa på Peleponnesos? Eller kanske någon annan del som är bättre att besöka än Napfliontrakten?

Stort tack på förhand!
Annika
Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 16:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT